Kam na brunch s dětmi

Jste milovníci dobrého jídla a rádi jste chodívali do lepších restaurací za kvalitní gastronomií? Jenže s příchodem potomků tato záliba téměř vymizela, jelikož nemáte možnost hlídání? Naštěstí existují restaurace, které na nás rodiče myslí a pořádají rodinné brunche s programem pro děti. Vyberte si, kam vezmete svou rodinu, z mého přehledu.

Já jsem typický příklad takového rodiče. Poměrně často i díky své práci, jsem si užívala luxusu výběrových restaurací, kde nespěcháte, vychutnáváte a hlavně zde moc dětí nepotkáte. Teď, když jdeme někam na oběd, či večeří, řeším primárně zda má restaurace  dětský koutek a až následně kvalitu kuchyně. Proto jsem zapátrala a sepsala přehled podniků v Praze, které řeší mé dilema – mohou se chlubit dobrým jídlem a zároveň se postarají o děti.

Vytipované restaurace v Praze, které pořádají rodinné brunche

Chateau St. Havel

Restaurace s hotelem, co připomíná zmenšeninu Hluboké, na Praze 4 blízko sjezdu z jižní spojky, pořádá několikrát do roka tematické brunche s programem pro děti. Vy si v poklidu hodujete u stolu a vašim dětem se zatím věnují animátorky a například s nimi něco tvoří.

Několikrát do roka v neděli

www.chateauhotel.cz/brunche-na-zamku/

Program pro děti


Zahrada Žofín

V samém srdci Prahy s nádherným výhledem na Vltavu si můžete dopřát kulinářský zážitek v této zahradní restauraci. S dětmi zde aktivně stráví čas tým animátorů při kreativní tvorbě nebo hraním v připraveném dětském koutku. Krom vybraných pokrmů máte v ceně i neomezenou konzumaci nealko i alko nápojů a parkování.

Každou neděli

www.zahradazofin.cz/brunch

Připravený dětský koutek a program pro děti


SOHO

Tato restaurace v pořádání rodinných brunchů není žádným nováčkem. Organizuje je každý víkend už 15 let. Mám také na ní velmi pozitivní ohlasy. Program pro děti se vždy nese v duchu vaření a výroby kreativních maličkostí na památku. Ratolesti si tak vždy uvaří nebo upečou něco jednouchého na zub.

Každý víkend

https://soho.cz/brunch

Tematický program s vařením pro děti


Mlýnec

V Mlýnci jsem absolvovala nejeden pracovní oběd a tak mohu vřele poreferovat o vynikající kuchyni. Gastronomický zážitek si dnes mohu užít i s dcerou, jelikož na brunche vždy zajišťují hlídání děti v připraveném dětském koutku.

Několikrát do roka o víkendech

www.mlynec.cz/vikendovy-brunch

Dětský koutek s hlídáním


Foodlab

Ačkoliv na první pohled tato restaurace rodinně nepůsobí, opak je pravdou. V suterénu mají obrovskou hernu pro děti s hlídáním, které je zpoplatněnou částkou 50Kč. A které vám umožní si vychutnat jejich pravidelné víkendové brunche. Vybíráte si z menu konkrétní pokrmy od snídaňových po obědové, včetně dětských a můžete tu tak strávit i půl dne.

Pravidelně každý víkend

www.food-lab.cz/menu-brunch

Dětská herna s hlídáním

Restaurace Food lab

100 metrová veliká herna s hlídáním rozdělena do několika zón. Nechybí ani dětské kino nebo horolezecká stěna. Ideální na dětské oslavy. Platí se vstupné a otevřena je pouze ve večerních hodinách o všední dny, plus celodenně o víkendech.…


Pohostinec Karlín

V Karlínské restauraci zaměřené na tradiční českou kuchyni připravují brunche vždy v sobotu několikrát do roka. Na děti zde čeká dětský koutek a dětský bufet, tedy ani oni nepřijdou zkrátka.

V sobotu několikrát do roka

www.karlin.pohostinec.cz/sobotni-brunch

Dětská herna a dětský bufet

Restaurace Pohostinec Karlín

Stylová restaurace v srdci Karlína, která si zakládá na využití kvalitních surovin. Ohraničený dětský koutek najdete v samostatné místnosti v zadní části restaurace. Přimo u něj nejsou přímo stoly, ale je tam gauč na kterém si můžete například vychutnat kávu po obědě a sledovat u toho i ty…


Sasazu

Ani asijské delikatesy si nemusíme odepírat s rodinou. Restaurace Sasazu pořádá pravidelné nedělní brunche tzv. family sundays, kde na mrňata čeká program v připraveném dětském koutku. Vy si můžete dát cokoliv z jejich a la carte menu.

Pravidelně každou neděli

www.sasazu.com/family-sunday

Dětský koutek s programem


Il Giardino Toscano

Než se do této restaurace v horním patře hotelu NH dostanete, hned to máte se zážitkem v podobě jízdy lanovkou. Brunche se konají jednou měsíčně a vždy v nějakém tematickém duchu daného období. O děti se postará zkušený dozor v připraveném dětském koutku a do 6 let to mají zdarma.

Jednou měsíčně

www.ristoranteilgiardino.cz/brunch/

Dětský koutek s programem


Vybrali jste si? Výhodou může být, že většina zmíněných podniků je v centru Prahy a tak to můžete spojit s příjemnou procházkou na vytrávení a pokochat se historickým centrem. Přeji příjemný rodinný brunch.