Dětské herny, Dětské zábavní parky, Zábavní parky

Recenze Funpark Žirafa

Kdo má malé děti, tak už někdy zaslechl pojem Funpark Žirafa. Jde o jednu z největších heren tohoto typu v Praze a my jí ozkoušeli na vlastní kůži v asi nejexponovanější čas, o státní svátek. Ptáte se, vyplatíte se to za ty peníze? Je to vhodné i pro opravdu malé děti? Dá se tam normálně najíst? Nebo lze tam strávit celý den? Na všechny tyto otázky se snažím odpověď v následujícím článku.

Příjezd do Funparku Žirafa

Jak už jsem zmínila, my jsme do Funparku Žirafa v Čestlicích vyrazili v den kdy bylo volno díky státnímu svátku a venku panovalo příšerné propršené počasí. A tak nám bylo jasné, že podobný šílený nápad vyrazit do herny bude mít půlka Prahy a že bude opravdu plno. A také bylo. První přetlak, jsme poznali hned u parkování. Před parkem je sice pro návštěvníky velké parkoviště, ale pro tento nápor nestačilo. A tak jsme své auto nechali přes ulici na parkovacích místech obchodů, které tento den byly stejně zavřené. Ve všední den bych se nebála, že by nebylo kde zaparkovat. Kdo nedisponuje vozem, má možnost sem přijet i autobusem od Uhříněvsi nebo Opatova a vystoupit přímo před vchodem Žirafy.

Kolik stojí vstup do herny

U vchodu nás čekala menší fronta, ale nic dramatického. Já se trošku bála, zblblá ještě z dob Covidu, že budou regulovat počet návštěvníků a že nás tam nepustí. To se naštěstí nekonalo a všichni jsme se vešli, v překladu všichni jsme si měli kam sednout. Vstup jsem si koupili dopředu online, čímž jsme ušetřili 10%. Základní vstupné pro děti je 389 Kč a pro dospěláka 99 Kč. Ovšem každý všední den mimo pátek mají pro příchozí do 13. hod happy hours za 269Kč (za děti), plus na poslední dvě hodinky (17 – 19 hod) také. Třeba pro návštěvu po školce. Ano málo to není, ale věřte, že zde dokážete strávit i celý den. Nebudu vám lhát, že po zaplacení vstupného, už vaše peněženka neutrpí. Bohužel v tomto parku je dalších peněžních nástrah mnoho. Pokud chcete vyváznout alespoň trochu se ctí, vyhněte se prvnímu patru, kde kromě mašinky za 30Kč, je bambilion hracích automatů v průměru za dvacku. Ve spodní části areálu zase nešetřili na automatech se sladkostmi a hračkami.

Praktické informace

Vstup do herní části je samozřejmě možný jen v ponožkách. Kdo nemá, rádi vám na recepci prodají jejich oranžové protiskluzky. O boty se nemusíte bát. Pro bezpečné uložení vašich věci jsou zde uzamykatelné skříňky. A kdo je zimomřivý, může si půjčit erární crocs pantofle. Nechybí dětské toalety, kde to sami zvládnout i třileťáci.

Jaké jsou zde atrakce

A jak, že tady strávíte ten celý den? Aktivně jej zde stráví samořejmě spíše děti. Ty mají pro vyřádění deklarovaných 8.000 metrů čtverečných zábavy. Hlavní dominantu zde tvoří obrovská prolézačka, v které nemáte šanci za chvíli své dítko vidět. Nechybí tobogány, skluzavky, trampolíny, skákací hrady i obří balonkový bazén. Co není tak obvyklé v hernách, je množství malých kolotočů poháněných vlastní silou dětí. Dalším oblíbeným prvkem jsou autodromy jak pro malé, tak i větší děti. Pro mrňata tak do 2 let je zde v zadní části samostatná zóna, kam mají větší děti vstup zakázán a musím říct, že to respektovaly. Asi taky proto, že pro ty větší, zde žádná super zábava není. Je zde ohraničené “plácaliště” pro batalota s různými přelézacími prvky, mini skluzavkou, tunelem a podobných zabavami. Dále balónkový bazének kam vede několik kratších skluzavek a mini autodrom. Jestli, tedy zvažujete, zda se vyplatí dorazit i s takto malými dětmi, za sebe doporučuji. Vstup mají do roku zdarma a o všední dny, tu budete mít klid i na pokec s kamarádkou.

Lze si zde dát plnohodnotný oběd?

Co rodiče, mají si kde hrát? Rodiče se mohou “zaparkovat” u stolečků po celé délce herny a dát si kafe, nebo malý snack a třeba i pracovat. I přes plnou kapacitu parku jsme netrpěli nekonečnými frontami u občerstvení, které jsou tu dvě. Odsýpalo to slušně. Nudu zaženete i sledováním televizí zavěšených před hlavní části herny. Pro ty, co si chtějí dát plnohodnotné teplé jídlo, doporučuji restauraci v zadní části, kde nevaří vůbec špatně. A v nabídce mají logicky i dětská jídla. Kdyby se náhodou děti u oběda nudily, přistanou jim na stole omalovánky s pastelkami. Jedinou výtku k restauraci mám k teplotě. Od podlahy, zde bylo poměrně chladno.

Funpark Žirafa je samozřejmě i skvělým místem pro pořádání dětských oslav, pro které mají vyhrazenou místnost v horním patře. V rámci ceny vám jí vyzdobí dle vašeho přání a připraví i občerstvení. Objednat si můžete i klauna, nebo malování na obličej. Nezahálí ani na pořádání akcí typu den dětí, halloween, aktuálně Mikuláš a další. Stačí sledovat jejich web, sociální sítě nebo mít staženou jejich aplikaci Žirafa, kde tyto události avizují.

Jak hodnotíme návštěvu Žirafy

Od Žirafy jsem neměla přehnané očekávání. Spíše jsem na ní koukala skrz prsty jako na další fabriku na prachy. Ale mile mě překvapila, jak dobře funguje i v den extrémní návštěvnosti a že jsme se zde cítili dobře. Hlavně, že dcera měla pestrou celodenní zábavu v deštivém dni. Čeho bych z pohledu mámy ubrala, jsou všemožné automaty s cukrovinkami a pidi hračkami. Je jich zde na mě až příliš a to nekoukám jen na finance, ale prospělo by to i prostoru k větší vzdušnosti a přehlednosti. I tak věřím, že to nebyla naše poslední návštěva, a že v zimě si jí užijeme i s menším počtem osazenstva ve všední den.

Rating: 4 out of 5.

Leave a Reply