Dětské zábavní parky, Praha 5, Zábavní parky

Recenze Království železnic

Máte doma vláčkového nadšence, co se rozplývá už jen při návštěvě nádraží? Sem ho musíte bezpodmínečně vzít. Ale neváhejte ani vy, co máte holčičku se zálibou v Ledovém království, i ona si tu najde své. Mám odzkoušeno na vlastní dceři.

Jak se tam dostanu

Království železnic je přímo na pražském Andělu v pasáži vedle kina. Pokladnu a zároveň vchod najdete z ulice Stroupežnického. To je ta kolmá na obchodní centrum. Ti co dorazí autem pohodlně zaparkují naproti pod obchodním centrem, případně v přilehlých ulicích, kde ale počítejte že jsou modré zóny. Dostupnost MHD už snad nemůže být lepší – metrem, tramvají ale i autobusy. Případně mimopražští mají možnost se přiblížit vlakem na Smíchovské nádraží, které je 2 zastávky tramvají odsud.

Kolik to stojí

Základní vstupné vychází na 260 Kč, bez ohledu na to zda jej navštívíte ve všední den nebo o víkendu. Děti od 100 cm, což je tak cca do 3 let, platí 50Kč. My to jen tak tak splnili. U pokladny mají metr. Dobré je, že všechny atrakce máte v ceně. Jediná nástraha, kde ještě přijdete o pár drobných jsou takové ty houpací mašinky a vrtulník. Jinak vše ostatní, včetně komentované prohlídky, nebo poježdění s RC modely na dálkové ovládání, je v ceně. Sympatická je 10% sleva na další návštěvu, na kterou obdržíte kupón.

Co si tam dám k jídlu

Dát si zde oběd, nebo prostě něco většího nad rámec kafe a sladké svačiny, zapomeňte. Je tu jen kavárnička – bistro, ale interiér je stylově v duchu jídelního vozu. Takže u stolečků sedíte ve vlakových sedačkách, místo na židlích. Obsluha byla slabší. Docela bez zájmu, což kazí pak celkový pozitivní dojem. Na druhou stranu nemusíte s kafem zůstat zde, ale využít dalších míst k sezení například u dětské herničky pro nejmenší.

Kam na oběd v okolí, kde mají dětský koutek

Jaká je tam zábava

Království železnic se rozprostírá na dvou podlažích, kdy největší část toho spodního tvoří obrovský model železnic. Ten je rozdělen na kraje ČR, kde jednoznačně poznáte konkrétní dominanty měst ve kterých se odehrávají příběhy ze života a dost často reálné z naší historie. Aby na vláčky viděli i ty nejmenší, podél celého modelu je lavička/stupínek na kterém mohou stát. Nebojte, není to jen o koukání na jezdící vlaky po kolejích. Je zde nespočet tlačítek, kterými aktivujete pohyb nebo zvuk vybraného prvku na modelu. A co si budeme povídat, to děti hodně baví. Kdo se chce dozvědět nějaké zajímavosti, nebo technická data, několikrát denně probíhá komentovaná prohlídka. Mně osobně moc pan průvodce neoslovil. Ale zas, když by se vám nelíbila, můžete se kdykoliv odpojit a je to zdarma.

Jeden z krajů, který ještě není dokončen, je Jihočeský, na jehož místě je nyní dráha s RC modely aut. Tam hned pochopíte, že i tatínci tu najdou aktivní vyžití. Menší děti si mohou pohrát v herně Tondy Obala, jak už dle jména tušíte, je v duchu recyklace odpadů. Dle mého, by snesla lepší odvětrání. Bylo v ní poměrně teplo. Hned místnost vedle, je věnovaná oblíbené stavebnici Merkur, kde se zas mezi matkami a šroubky kreativně vyřádí ti větší.

V zadní části mezi expozicemi je další dětský koutek, tentokrát s dřevěnými kolejemi. Nebo v relax zóně je několik plastových autíček na hraní. Pro méně zkušené jezdce, zde ještě najdete další klasické autodráhy, které si budete pamatovat z dětství.

Naší holčičku nejvíce bavily dopravní simulátory tramvaje a autobusu v horním patře. Na čelních sklech jsou promítány reálné trasy pražské MHD, což děti tolik nezaujme. Největší trumf je tlačítko na ovládání dveří, kdy si nejedno dítě nenechalo ujít příležitost skřípnout do nich nastupující rodiče.

Ti co si chtějí potrénovat mozkové závity, doporučuji kvíz se světelnou železniční signalizací, který má své místo nad schodištěm. Nebo ochutnejte virtuální realitu, díky zapůjčeným brýlím. Při odchodu nezapomeňte omrknout urbanistický model Prahy, který má téměř 120m2

Jak se líbilo nám

Do Království železnic jsme se s naší tříletou dcerou vydala trochu s předsudky, že ona přeci na tu techniku moc není. Nakonec musím uznat, že je to skvělé místo, kde se aktivně zabaví celá rodina např. přes odpoledne. A ideální volba, když přemýšlíte, kam vyrazit s dětmi, když prší. Překážkou nebude ani kočárek. Do spodního patra se dostanete výtahem. V zimě si odložíte bundy i batohy do praktických skříněk v šatně u vchodu, kam si můžete odbíhat, kdykoliv potřebujete. Méně komfortní je umístění toalet, které jsou jen dole a ještě poměrně vzadu, takže s dítětem pak utíkáte docela štreku. Líbilo se mi, že nejde jen o modely železnic, ale že provozovatelé myslí i na menší děti, pro které je tam nejedno vyžití.


  • Vyžití pro celou rodinu
  • Dobře dostupné MHD
  • Skříňky na uložení věcí u vchodu
  • Bezbariérový přístup
  • V občerstvení jen cukrovinky
  • Toalety pouze v dolním patře vzadu
  • Hodně o koukání na modely, ačkoliv jsou pro zpestření opatřeny tlačítky pro aktivací jednotlivých prvků

Rating: 5 out of 5.

Leave a Reply