Dětské herny, Dětské zábavní parky, Zábavní parky

Recenze zábavního parku Superland

Další sebevražedná výprava do mega dětské herny a ještě v obchodním centru o víkendu, kdy počasí úplně nelákalo k venkovním aktivitám. Nadsázka a nebo nic moc zážitek za spousty peněz? Jak jsme si pobyt užili a co nás zde překvapilo se dočtete v této recenzi.

Příjezd do Superlandu

Na jednu stranu výhodou této herny je umístění v obchodním centru Galerie Butovice, které se k mému překvapení za poslední roky pozitivně změnilo a které má samozřejmě velké parkoviště, včetně podzemního. Tedy s parkováním zde není problém a první 2 hodiny máte zdarma. O víkendu dokonce 4, které nám bohatě stačily na vyblbnutí v Superlandu. Samotnou hernu najdete v přízemí v zadní části. Pro ekologicky smýšlející je tu samozřejmě metro, pár set metrů od obchodního centra, nebo autobusová zastávka na Radlické.

Kolik stojí vstup do herny

Zábavní park Superland má jednoduchý ceník. Rozlišuje jen zda přijdete ve všední den, kdy to stojí pro dítě od 1 roku 399 Kč, nebo o víkendu 459 Kč. Výhodou je, že dospělí neplatí. Ale i tak patří tato herna mezi jedny z nejdražších v Praze. O víkendech máte v rámci vstupu i zábavný program na cca hodinu od 15 hod. Což jsme tedy nevěděli a díky vyšší míře hluku, jsme z toho nadšení nebyli.

Praktické informace

Přímo u vstupu je hned část s restaurací, kde můžete být v botách. Následně potkáte boxíky na odložení obuví a dále už jen bosky po koberci, který je po celé herně. Praktická je šatna s paní šatnářkou, jakou známe z divadla, kde zdarma můžete nechat svršky. Kabelky nebo batohy, zde ukládat nechtějí, ale já měla kliku na paní a když jsem popřela svůj drahocenný obsah, i kabelku mi pověsila na háček s naším číslem. Nějaké uzamykatelné schránky, kde bych si mohla právě nechat cennější věci, jsem bohužel nenašla. Toalety jsou situované za restaurací a se zmenšeninami wc pro naše děti nepočítejte. Jen stupínky. Je tam i místnost na přebalení a nakojení.

Jaké jsou zde herní prvky

Herna není předimenzovaná. Naopak pestře vybavena funkčními stanovišti, které si děti rovnoměrně střídají. Nikde jsem necítila extra přetlak. Co určitě často nepotkáte, je skákací věž, kdy děti dopadají do velké matrace a co jsem viděla i je to velmi baví. Kluci dost okupovali tzv. vojenskou zónu se střílnami balónků. Hned u restaurace nechybí ohraničená baby zóna pro mrňata, kde mají vlastní malinkou prolézačku se skluzavkou do balónků, dále tři domečky s hračkami, typu kuchyňka. Pozornost, nejen dětí, vzbudí plocha, co simuluje vodní hladinu. Pro větší děti je vzadu prolézací bludiště s toboganem, skluzavkami a také balónkovým bazénem. Ve stejné časti najdete i tubing, který se tedy moc nerozjede, pokud vás kamarád neroztlačí. Co dále není tolik běžné je lanovka, a lezecká stěna podél které je pěnová jáma. V překladu, rygol vyplněný pěnovými kostkami. Stěna úplně nefrčela, což jsem se posléze dozvěděla, že díky ostrým úchopům, co tlačí děti do nohou. Hned vedle jsou ještě trampolíny a na začátku herny sopka s ultra rychlou skluzavkou. I pro nás rodičovstvo je tu malé vyžití – basketbalové trenažery a stoly na airhockey. Takže nemusíme jen posedávat a přihlížet.

Kam se lze posadit a co si dát k jídlu

Za velké minus zde považuji nedostatek míst, kde se odložíme my rodiče. Restaurace jako taková má poměrně malou kapacitu. Je pravdou, že nemám srovnání se všedním dnem, ale na víkendový provoz to nestačí. V samotné hrací části se můžete maximálně plácnout do pár pytlů kolem “palem”, jinak už zde žádné sezení není. V restauraci si můžete objednat plnohodnotné jídlo, od polévek po běžné minutky. Ale počítejte s vyšší cenovou. Právě zmíněná polévka za 120Kč mi přijde dost posh. Jinak nabízejí zákusky a kopečkovou zmrzlinu. My tu nejedli, tak kvalitu jídla nemohu zhodnotit. Pokud nechcete platit 60Kč za balenou vodu, můžete se obsloužit u pítka u vstupu do hrací části. Co tedy není domyšlené, kde si například pití máte nechat během hraní.

Superland je určitě oblíbené místo pro pořádání dětských narozeninových oslav. Disponují 6 party domečky v různých designech, kde budete mít soukromí. Plus je možné si zabookovat stůl přímo v restauraci. Je libo fotografa, nebo přímo animační program? I to si lze přiobjednat. Hojně využívané je malovaní na obličej. Vše si domluvíte k kanceláři u vchodu do Superlandu nebo přes poptávkový formulář na webu.

Jak hodnotíme návštěvu Žirafy

Do Superlandu jsem se těšila, díky tomu, že jsem měla naštudováno jak to zde vypadá a jaké mají atrakce. Jako studenej hadr na hlavu pro mě byl údiv z množství lidí. Zpětně jsme zjistili, že se zde konalo 11 narozeninových oslav! Jasně chápu, jistý prachy, ale celkový dojem z návštěvy to kazí. Herna je vizuálně moc příjemná – světlé barvy, koberec, klimatizace, dobře rozmístěné atrakce, nepřeplácanost. Oproti Žirafě tu nejsou další finanční nástrahy. Žádné dodatečně placené atrakce, nebo různě blikající automaty s hračkami a sladkostmi. Na druhou stranu, vstup i občerstvení vás už dost finančně zatíží. Co mě mile překvapilo, jak zde fungoval personál. Slečna, co měla na starosti úklid hraček, opravdu permanentně “kmitala” a dokonce i vytáhla vysavač, když objevila na koberci drobky. Když si zvážím pro a proti, věřím, že hernu ještě navštívíme, jen ne určitě o víkendu.

 • originální atrakce
 • příjemný interiér
 • šatna
 • parkování u OC
 • párty domečky
 • doprovod zdarma
 • pravidelný víkendový program
 • vysoká cena vstupného
 • drahé občerstvení
 • nedostatek míst k sezení
 • jen dospělé WC
 • nejsou uzamykatelné skříňky

Rating: 4 out of 5.

Leave a Reply